Jak nie stracić na sprzedaży nieruchomości?

Podobnie jak w życiu, tak i na rynku nieruchomości najważniejsze jest PIERWSZE WRAŻENIE. To ono często determinują to, co zdarzy się z daną ofertą. Pierwsze wrażenie ma wpływ na to, czy w oglądanym przez siebie obcym mieszkaniu, domu poczuje, że to jest właśnie to, czego poszukiwał?

 

Sprzedaż nieruchomości to nie rosyjska ruletka

 

Sprzedając nieruchomość, zwykle chcielibyśmy, aby finalnie środki, poniesione na wystawienie oferty, pozwoliły nam na osiągnięcie konkretnego zysku ze sprzedaży. Z tego powodu decydujemy się na ominięcie biur nieruchomości. Żywiąc przekonanie, że agenci chcą wyłącznie ugrać prowizję, nie dbając zupełnie o nasz interes, działamy w pojedynkę. Tymczasem, sprzedaż nieruchomości to nie rosyjska ruletka. Tu nie ma miejsca na przypadek. Cena, jakiej zażądamy od kupca, powinna być kwotą, która nie tylko pokryje wydatki ogłoszenia, ale będzie adekwatna do wartości nieruchomości.

 

Sprzedając nieruchomość stań się godnym uwagi sprzedawcą

 

Samodzielne wystawianie nieruchomości na sprzedaż, może skończyć się, tym, że sprzedamy ją za bezcen. Zwłaszcza gdy trafimy po drugiej stronie na kogoś, kto jest lepiej obeznany w prawach, jakimi rządzi się rynek nieruchomości. Jeśli sposób przedstawienia naszej oferty nie będzie podkreślał wszystkich atutów przedmiotu zbytu - nie ugramy wiele. Jeśli oferta nie będzie w pełni „tłumaczyć” ceny zakupu, mając naprzeciwko siebie osobę znającą różne triki, techniki manipulacji sprzedażą – nie utrzymamy ceny. Będąc sami na froncie, przegramy z kretesem.

 

Dobra oferta nieruchomości musi robić dobre wrażenie

 

Działając w pojedynkę, łatwo jest popełnić wiele kardynalnych błędów dotyczących sposobu prezentacji, czy też samej obsługi sprzedażowej. Zwykle decydujemy się na współpracę z agencją nieruchomości, gdy polegliśmy na pierwszym froncie, próbując sprzedaży w pojedynkę. Przyczyna niepowodzenia leży zazwyczaj w wywołaniu NEGATYWNEGO PIERWSZEGO WRAŻENIA. Wbrew pozorom jest sporo czynników, które mają robić na kupującym DOBRE PIERWSZE WRAŻENIE. Począwszy od sposobu prezentacji oferty, jej wycenę po sposób obsługi.

 

Jakie błędy popełniane są w obsłudze nieruchomości w pojedynkę?

 

Do najczęściej popełnianych, rzutujących na zrobienie tzw. WRAŻENIA na kupującym zaliczyć trzeba:

 

1. Źle zrobione zdjęcia

2. Niedbały i mało czytelny opis nieruchomości

3. Cena nieruchomości oparta na innych ofertach z internetu

4.Kontakt ze sprzedającym tylko w wybranych godzinach, ze względu na inne obowiązki.

5. Brak możliwości umówienia się na prezentację w dowolnym momencie dnia czy tygodnia.

 

Doświadczony pośrednik nieruchomości potrafi uporać się z tą przysłowiową „żabą”, jaką go uraczyliśmy. Wymaga to od niego nie lada doświadczenia i sprytu, ale jest to możliwe. Pierwsze wrażenie należy rozumieć jako: dobrze zrobione zdjęcia, prawidłowo ustanowioną cenę, dobrze napisany opis nieruchomości wraz z wyszczególnieniem newralgicznych z punktu widzenia kupującego informacji o mieszkaniu.

 

Często wystawiamy ofertę i zapominamy nią zarządzać. A dbanie o właściwe zainteresowanie ofertą klienta to podstawowa zasada, jaką kierują się pośrednicy podczas sprzedaży nieruchomości. Jeśli sprzedający popełnił błąd podczas wystawiania oferty, utracił korzyści wynikające z PIERWSZEGO WRAŻENIA. Jego oferta będzie nietrafiona, będzie wręcz obok potrzeb i oczekiwań kupującego. DOBRE PIERWSZE WRAŻENIE potrafią przywrócić tylko specjaliści z branży nieruchomości.

 

Powierzenie takiej problematycznej nieruchomości pośrednikowi to jedyny sposób, by sprzedać nieruchomość bez utraty sporej części potencjalnego zysku.